Heat-Stead Amicock´s Dryas

"Teddy"

Född 9 december 2002

  
  
Tillbaka
Teddybilder
Utställningsbilder

Teddys Meriter år 2003

BIM-valp Domare: Line Haugen Trondheim Norge 29 mars

BIM-valp Hp Domare: Lena Stålhandske Gränna ACC 14 juni

BIR och BIS 3:a Hp Domare: Michael Gadsby Gränna SSRK 15 juni

BIR-valp Hp Domare: Moa Persson S Älvsborgs KK Borås 28 juni

BIR-valp Hp Domare:Christina Daniels Nybro BK 3 aug.

BIR-valp Hp Domare: Dan Ericsson Blekinge KK Ronneby 9 aug.

BIR-valp Hp Domare: Elina Tan-Hietalahti Småland-Ölands KK BödaSand 6 sept

Junkl Kv 1 Kk 2. Domare: Ole Staunskjaer Sydskånska Kennelklubben Sofiero 13 sept .

Ukl Kv 1 Kk 4:a Domare: Jose Serrano ACC Örebro 20 sept.

Junkl 1 HP BIR BIG 2a Domare: Göran Hallengren Blekingemästaren BKK Sölvesborg 23 nov.


År 2004


Ukl. Kv 1 Kk 3:a Domare: Lilian Jonsson SSRK Moheda 22 febr

Ukl. Kv 1 Kk 1:a Domare: Liliane de Ridder-Onghena L Sydskånska Kennelklubben Malmö 21 mars

Ukl. Kv 1 Kk 2 HP Domare: Sean Carroll Nordskånska Kk Hässleholm 22 maj

Ukl. Kv 2 Domare: Herbert Klerman SSRK GrännaR20 juni

Ukl. Kv 1 Kk 1 Domare: Moa Persson Gotlands Kk Visby 3 juli

Ukl. Kv 1 Kk 1 Ck Cert Bhk 2 Domare: A Cederström Gotlands Kk Visby 4 juli

4xRonneby 29/7-1/8 2004

Ukl. Kv 1 Kk 2 Ck Domare: Allan Pepper Canada

Ukl. Kv 1 Kk 2 Domare:Neil Graves

Ukl. Kv 1 Kk 3 HP Domare: Fred Cuthbert

Ukl. Kv 1 Kk 3 Ck Domare: Robert Dawson

Ukl. Kv 1 Kk 2 Ck Domare: Robert Mccormack-Kelly Irland SSKk Sofiero 12 september

Ökl. Kv 1 Kk 1 Hp Bir. Big 2:a Domare: Bengt Åke Bogren Inoff utst.Bräkne-Hoby 24 oktober

Ukl. Kv 1 Kk 2 Ck Domare: Rita Kadike-Skadina Växjö 7 nov.

Ukl. Kv 1 Kk 1 Bir. Grupp 1:a BIS 5:a Domare:Agneta Kappers Boo Lundström Bl.mästaren 21 nov.

År 2005

Ökl. kv.1 kk.2 Domare: Svend Lövenkjaer Malmö 19 mars

Ökl. kv.1 kk.2 Domare: Fredrik Norgren Lövsta 7 maj

Ökl. kv.1 kk 1 Ck. Cert Bhkl 4 Domare: Erling Kjaer-Pedersen Hasslarp 11 Juni

Ökl. kv.1 kk 1 Ck Bhkl. 5 Domare: Tord Lundborg Hasslarp 12 juni

Ökl. kv.1 kk 2 Ck. Domare: Eva Nilsen Gränna 19 juni

Ökl. kv.1 kk 2 Domare: Brita Nordenstedt Ronneby 6 aug

Ökl. kv 1 Kk 1 Hp Bir Grupp 1:a BIS 5:a Domare: Annette Stone Tingsryds Bk 20 augusti

Ökl. kv 1 kk 3 Ck. Domare: Werner Degenhard Böda 4 sept.

Ökl.kv. 1 Kk 1 Hp Bir Grupp 4:a Domare: Björn Einarsve Blekingemästaren 10 okt

Ökl. kv. 1 kk 4 Domare: Ann-Christine Johansson Växjö 5 nov.

År 2006

Ökl. kv. 1 Kk. 2 Ck. Domare: Van Mechelen Rita Belgien Intern.Malmö Sydskånska kk den 19 mars

Ökl. kv. 1 Kk. 1 Hp Bhkl.1 Bir. Grupp 2:a Domare: Boo Lundström LRK Småland 9 april

Ökl. kv. 1 Kk. 2 Ck Bhkl. 2 Domare: Ing-Marie Hagelin SSRK Lövsta Gotland 7 maj

Ökl. kv. 1 Kk. 1 Hp Bir. Gr.4:a Domare:Ch. von Krusenstjerna Kalmar 6 aug.

Ökl. kv. 1 Kk. 2 Ck Domare:John Hartigan Irland. Ronneby 12 augusti

Ökl. kv. 1 Kk. 1 Hp Bir. Big.1 Bis. 1 Domare: Monica Wall. Tingsryds Bk 26 aug

Ökl. kv. 1 Kk. 4 Domare: Denis Kuzelj Böda Sand 2 sept.

Ökl. kv. 1 Kk. 1 Hp Bir. Domare: Eva Borg Blekingemästaren 17 sept.

Ökl. kv. 1 Kk. 2 Ck Domare: Gert Christensson Dk SSRK Åstorp 11 nov.

År 2007

Ökl.kv.1 Kk 2 Domare: Hans Rosenberg SSRK Traume 5 maj.

Ökl.kv.1 Kk 1 Hp Bir. Grupp 1:a Bis 3:a Domare. Cristina von Krusenstjerna Kalmar 17 juni

Ökl.kv.1 Kk 2 Domare: Mia Sandgren Ronneby 11 aug.

Ökl.kv 1 Kk 1 Hp Bir Domare: Lilian Johnsson
Grupp 1:a Domare: Ing-Marie Hagelin Blekingemästaren Bräkne-Hoby 28 okt

Ökl.kv.1 kk.1 Hp Bir. Domare: Annica Cederholm Snk södra Br-Hoby 25 nov

År 2008

Ökl. 1 Domare:Ing-Marie Hagelin SSRK Moheda 2 mars

Ökl.Kv. 1 Kk 4 mycket god Domare: Anne Buvik SSRK Hasslarp 6 juni k

Ökl.Kv.1 kk.1 Bhkl.1 Bim Domare:Hanne Winninge Ölands Bk 19 juliomare


Öklgggggg l.kv1 Kk 1